Citroën i Viborg

Jørgen Laursen A/S i Viborg

Jørgen Laursen A/S overtog 01/02/2022 forhandling og servicering af Citroën i Viborg.

Vi fortsætter i samme lokaler og med det samme personale, med et par enkelte nye ansigter. 

Vi glæder os til at tage i mod jer! 

Jørgen Laursen A/S
Gammel Skivevej 77
8800 Viborg
Telefon 86 62 56 11
info@jorgenlaursen.dk

Medarbejdere

Murat Koco

Murat Koco

Salgschef brugte biler

Tlf: 88 91 78 47

Mko@jorgenlaursen.dk

Otto Lyngs

Otto Lyngs

Salgskonsulent

Tlf: 61 62 11 18

Otto.lyngs@jorgenlaursen.dk

Frederik Henriksen

Frederik Henriksen

Erhvervssælger

Tlf: 88 44 68 56

Frederik.henriksen@jorgenlaursen.dk

Marc Dissing

Marc Dissing

Værkfører Assistent / Salg

Tlf:  89 91 78 46

Mdi@jorgenlaursen.dk

Nicolaj Hedegaard Jensen

Nicolaj Hedegaard Jensen

Værkfører

Tlf: 88 91 78 40

Nhe@jorgenlaursen.dk

Michael Nygaard

Michael Nygaard

Reservedelsekspedient

Tlf: 88 91 78 43

Mny@jorgenlaursen.dk

Nick Andersen

Nick Andersen

Garanti ansvarlig

Tlf: 89 99 21 33
Nan@jorgenlaursen.dk

Chris Tolstrup

Chris Tolstrup

Pladeværkfører

Tlf: 24 94 04 56
Cto@jorgenlaursen.dk

Jonas Druså Kristensen

Jonas Druså Kristensen

Mekaniker

Emil Petersen

Emil Petersen

Mekaniker

Kim Henriksen

Kim Henriksen

Tekniker

Markus Jensen

Markus Jensen

Mekaniker Lærling

 

 

 

Mike Kristensen

Mike Kristensen

Mekaniker Lærling

Magnus Johnsen

Magnus Johnsen

Karosseritekniker Lærling

Preben Gamst

Preben Gamst

Klargøring

Jakob Pedersen

Jakob Pedersen

Indkøber brugte biler

Tlf: 51 44 55 44

Jpe@jorgenlaursen.dk

Jeanet Jæger

Jeanet Jæger

Kontorassistent - Viborg

Tlf: 86 62 56 11

Jeanet.jaeger@jorgenlaursen.dk

Kim Laigaard

Kim Laigaard

Økonomichef - Viborg

Dir: 61 19 17 31

kim.laigaard@jorgenlaursen.dk

Ole Hansen

Ole Hansen

COO

Tlf: 51 51 86 84

E-mail: Ole.hansen@jorgenlaursen.dk

John Laursen

John Laursen

Direktør / Indehaver

Tlf: 20 16 02 11

John.laursen@jorgenlaursen.dk

Åbningstider

Værksted

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Reservedele

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Salg

Mandag – Torsdag 9:00 – 17:30
Fredag 9:00 – 17:30
Lørdag Lukket
Søndag 12:00 – 16:00