Opel, Citroën, Fiat & Jeep Viborg

Jørgen Laursen A/S i Viborg

Viborg afdelingen blev etableret af Jørgen Laursen i 1977 med salg og service af Opel biler.

Jørgen Laursen A/S
Gammel Skivevej 74
8800 Viborg
Telefon 86 62 56 11
info@jorgenlaursen.dk

Kontakt os

Medarbejdere

Leif Pedersen

Leif Pedersen

Brand Manager Opel & Fiat

Tlf: 28 18 27 11

leif.pedersen@jorgenlaursen.dk

Murat Koco

Murat Koco

Salgschef brugte biler

Tlf: 88 91 78 47

Mko@jorgenlaursen.dk

Kaj Jazukevicius

Kaj Jazukevicius

Salgstrainee

Tlf: 88 91 78 45

Kja@jorgenlaursen.dk

Frederik Henriksen

Frederik Henriksen

Erhvervsansvarlig Opel, Citroën & Fiat

Tlf: 51 83 98 49

Frederik.henriksen@jorgenlaursen.dk

Nicolaj Hedegaard Jensen

Nicolaj Hedegaard Jensen

Eftermarkedschef & Uddannelsesansvarlig

Tlf: 88 91 78 40

Nhe@jorgenlaursen.dk

Bo Jensen

Bo Jensen

Værkfører

Tlf: 89 99 21 28

Bo.jensen@jorgenlaursen.dk

Marc Dissing

Marc Dissing

Værkfører Assistent

Tlf:  89 91 78 46

Mdi@jorgenlaursen.dk

Nick Andersen

Nick Andersen

Garanti ansvarlig

Tlf: 89 99 21 33
Nan@jorgenlaursen.dk

Michael Sørensen

Michael Sørensen

Reservedelsechef

Tlf: 89 99 21 37

Michael.sorensen@jorgenlaursen.dk

Michael Nygaard

Michael Nygaard

Reservedelsansvarlig Citroën & Jeep

Tlf: 88 91 78 43

Mny@jorgenlaursen.dk

Christoffer Hougesen

Christoffer Hougesen

Reservedelsekspedient Elev

Tlf: 89 99 21 39

Christoffer.hougesen@jorgenlaursen.dk

Chris Tolstrup

Chris Tolstrup

Pladeværkfører

Tlf: 24 94 04 56
Cto@jorgenlaursen.dk

Niels Christian Poulsen

Niels Christian Poulsen

Pladesmed

Tlf: 89 99 21 27

skade.viborg@jorgenlaursen.dk

Søren Hansen

Søren Hansen

Pladesmed

Christoffer Madsen

Christoffer Madsen

 

 

 

Niels Jørgen Mathiassen

Niels Jørgen Mathiassen

Mekaniker

Jonas Druså Kristensen

Jonas Druså Kristensen

Mekaniker

Kenneth Hedegaard

Kenneth Hedegaard

Tekniker

Kim Henriksen

Kim Henriksen

Tekniker

Markus Jensen

Markus Jensen

Mekaniker Lærling

Mike Jensen

Mike Jensen

Mekaniker Lærling

Henrik Mikkelsen

Henrik Mikkelsen

Mekaniker Lærling

Mike Kristensen

Mike Kristensen

Mekaniker Lærling

Allan Grundell

Allan Grundell

Klargørings tekniker

Jakob Pedersen

Jakob Pedersen

Indkøber brugte biler

Tlf: 51 44 55 44

Jpe@jorgenlaursen.dk

Jeanet Jæger

Jeanet Jæger

Kontorassistent - Viborg

Tlf: 86 62 56 11

Jeanet.jaeger@jorgenlaursen.dk

Kim Laigaard

Kim Laigaard

Økonomichef - Viborg

Dir: 61 19 17 31

kim.laigaard@jorgenlaursen.dk

Ole Hansen

Ole Hansen

COO

Tlf: 51 51 86 84

E-mail: Ole.hansen@jorgenlaursen.dk

John Laursen

John Laursen

Direktør / Indehaver

Tlf: 20 16 02 11

John.laursen@jorgenlaursen.dk

Åbningstider

Værksted

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Reservedele

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Salg

Mandag – Torsdag 9:00 – 17:30
Fredag 9:00 – 17:30
Lørdag Lukket
Søndag 12:00 – 16:00