Opel, Citroën & Fiat Viborg

Jørgen Laursen A/S i Viborg

Viborg afdelingen blev etableret af Jørgen Laursen i 1977 med salg og service af Opel biler.

Jørgen Laursen A/S
Gammel Skivevej 74
8800 Viborg
Telefon 86 62 56 11
info@jorgenlaursen.dk

Kontakt os

Medarbejdere

Salgsafdeling

Murat Koco

Murat Koco

Salgs og indkøbschef brugte biler

Tlf: 60 43 87 33

mko@jorgenlaursen.dk

Frederik Henriksen

Frederik Henriksen

Salgsansvarlig erhvervsbiler

Tlf: 51 83 98 49

Mail: frederik.henriksen@jorgenlaursen.dk

Kaj Jazukevicius

Kaj Jazukevicius

Salgschef nye biler

Tlf: 54 55 52 25

kja@jorgenlaursen.dk

Leif Pedersen

Leif Pedersen

Sælger

Tlf: 28 18 27 11

leif.pedersen@jorgenlaursen.dk

Noah Rosenquist

Noah Rosenquist

Juniorsælger

Tlf: 25 96 78 45

nro@jorgenlaursen.dk

Værksted og reservedele

Bo Jensen

Bo Jensen

Værkfører

Tlf: 89 99 21 28

Bo.jensen@jorgenlaursen.dk

Michael Sørensen

Michael Sørensen

Reservedelsechef

Tlf: 89 99 21 37

Michael.sorensen@jorgenlaursen.dk

Michael Andersen

Michael Andersen

Værkstedschef

Tlf: 93 63 69 54

Man@jorgenlaursen.dk

Jess Møller Pedersen

Jess Møller Pedersen

Reservedelsekspedient

Tlf: 93 63 69 56

jmp@jorgenlaursen.dk

Claus Sørensen

Claus Sørensen

Værkfører Assistent

 Tlf:  93 63 69 58

Cso@jorgenlaursen.dk  

Nick Andersen

Nick Andersen

Garanti ansvarlig

Tlf: 24 22 85 33

Nan@jorgenlaursen.dk

Pladeværksted

Chris Tolstrup

Chris Tolstrup

Skadechef

Tlf: 24 94 04 56

Cto@jorgenlaursen.dk

Niels Christian Poulsen

Niels Christian Poulsen

Skadeværkfører

Tlf: 89 99 21 27

skade.viborg@jorgenlaursen.dk

Brian Westphal

Brian Westphal

pladesmed

Tekniker 

Niels Jørgen Mathiassen

Niels Jørgen Mathiassen

Tekniker

Rene Poulsen

Rene Poulsen

Tekniker

Mekaniker

Henrik Mikkelsen

Henrik Mikkelsen

Mekaniker

Kim Josefsen

Kim Josefsen

Mekaniker

Kristoffer Jakobsen

Kristoffer Jakobsen

Lærling

Kasper Klint Johansen

Kasper Klint Johansen

Mekaniker

Jesper Pox

Jesper Pox

Mekaniker

Silas Jensen

Silas Jensen

Lærling

Markus Jensen

Markus Jensen

Mekaniker

Martin Eriksen

Martin Eriksen

Lærling

Allan Grundell

Allan Grundell

Klargøring & faciliteter

Administration

John Laursen

John Laursen

Indehaver

Tlf: 20 16 02 11

John.laursen@jorgenlaursen.dk

Jeanet Jæger

Jeanet Jæger

Kontorassistent

Tlf: 86 62 56 11

Jeanet.jaeger@jorgenlaursen.dk

Ole Hansen

Ole Hansen

COO

Tlf: 51 51 86 84

E-mail: Ole.hansen@jorgenlaursen.dk

Kim Laigaard

Kim Laigaard

Økonomichef

Dir: 61 19 17 31

kim.laigaard@jorgenlaursen.dk

Åbningstider

Værksted

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Reservedele

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Salg

Mandag – Torsdag 9:00 – 17:00
Fredag 9:00 – 17:00
Lørdag Lukket
Søndag 12:00 – 16:00

: