Opel, Citroën, Fiat & Jeep Viborg

Jørgen Laursen A/S i Viborg

Viborg afdelingen blev etableret af Jørgen Laursen i 1977 med salg og service af Opel biler.

Jørgen Laursen A/S
Gammel Skivevej 74
8800 Viborg
Telefon 86 62 56 11
info@jorgenlaursen.dk

Kontakt os

Medarbejdere

Salgsafdeling

Leif Pedersen

Leif Pedersen

Brand Manager Opel & Fiat

Tlf: 28 18 27 11

leif.pedersen@jorgenlaursen.dk

Frederik Henriksen

Frederik Henriksen

Erhvervsansvarlig Opel, Citroën & Fiat

Tlf: 51 83 98 49

Frederik.henriksen@jorgenlaursen.dk

Murat Koco

Murat Koco

Brand Manager / Salgschef brugte biler

Tlf: 88 91 78 47

Mko@jorgenlaursen.dk

John Laursen

John Laursen

Indehaver / Erhvervsansvarlig

Tlf: 20 16 02 11

John.laursen@jorgenlaursen.dk

Kaj Jazukevicius

Kaj Jazukevicius

Salgstrainee

Tlf: 88 91 78 45

Kja@jorgenlaursen.dk

Værksted og reservedele

Bo Jensen

Bo Jensen

Værkfører

Tlf: 89 99 21 28

Bo.jensen@jorgenlaursen.dk

Nick Andersen

Nick Andersen

Garanti ansvarlig

Tlf: 89 99 21 33

Nan@jorgenlaursen.dk

Marc Dissing

Marc Dissing

Værkfører Assistent

Tlf:  89 91 78 46

Mdi@jorgenlaursen.dk

Michael Sørensen

Michael Sørensen

Reservedelsechef

Tlf: 89 99 21 37

Michael.sorensen@jorgenlaursen.dk

Nicolaj Hedegaard Jensen

Nicolaj Hedegaard Jensen

Eftermarkedschef & Uddannelsesansvarlig

Tlf: 88 91 78 40

Nhe@jorgenlaursen.dk

Michael Nygaard

Michael Nygaard

Reservedelsansvarlig Citroën & Jeep

Tlf: 88 91 78 43

Mny@jorgenlaursen.dk

Pladeværksted

Chris Tolstrup

Chris Tolstrup

Skadechef

Tlf: 24 94 04 56

Cto@jorgenlaursen.dk

Christoffer Madsen

Christoffer Madsen

Lærling - pladeværksted

 

 

 

Niels Christian Poulsen

Niels Christian Poulsen

Skadeværkfører

Tlf: 89 99 21 27

skade.viborg@jorgenlaursen.dk

Søren Hansen

Søren Hansen

Pladesmed

Tekniker 

Niels Jørgen Mathiassen

Niels Jørgen Mathiassen

Tekniker

Kenneth Hedegaard

Kenneth Hedegaard

Tekniker

Kim Henriksen

Kim Henriksen

Tekniker

Mekaniker

Jonas Druså Kristensen

Jonas Druså Kristensen

Mekaniker

Henrik Mikkelsen

Henrik Mikkelsen

Mekaniker Lærling

Markus Jensen

Markus Jensen

Mekaniker Lærling

Mike Kristensen

Mike Kristensen

Mekaniker Lærling

Mike Jensen

Mike Jensen

Mekaniker Lærling

Allan Grundell

Allan Grundell

Klargørings tekniker

Administration

Ole Hansen

Ole Hansen

COO

Tlf: 51 51 86 84

E-mail: Ole.hansen@jorgenlaursen.dk

Jakob Pedersen

Jakob Pedersen

Indkøber brugte biler

Tlf: 51 44 55 44

Jpe@jorgenlaursen.dk

Kim Laigaard

Kim Laigaard

Økonomichef - Viborg

Dir: 61 19 17 31

kim.laigaard@jorgenlaursen.dk

Jeanet Jæger

Jeanet Jæger

Kontorassistent - Viborg

Tlf: 86 62 56 11

Jeanet.jaeger@jorgenlaursen.dk

Åbningstider

Værksted

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Reservedele

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Salg

Mandag – Torsdag 9:00 – 17:30
Fredag 9:00 – 17:30
Lørdag Lukket
Søndag 12:00 – 16:00