Opel, Citroën, Fiat & Jeep Skive

Jørgen Laursen A/S i Skive

Skive afdelingen blev etableret af Jørgen Laursen i 2003 med salg og service af Opel

Jørgen Laursen A/S
Katkjærvej 7
7800 Skive
Telefon 97 51 49 66
info@jorgenlaursen.dk

Kontakt os

Medarbejdere

Salgsafdeling

Flemming Juul Seerup

Flemming Juul Seerup

Brand manager

Tlf: 61 20 16 80

E-mail: flemming.seerup@jorgenlaursen.dk

Frederik Henriksen

Frederik Henriksen

Person og erhvervskonsulent

Tlf: 51 83 98 49

E-mail: Frederik.henriksen@jorgenlaursen.dk

Kaj Jazukevicius

Kaj Jazukevicius

Salgstrainee

Tlf: 88 91 78 45

kja@jorgenlaursen.dk

Værksted og reservedele

Jesper Andreasen

Jesper Andreasen

Værkfører

Tlf: 96 14 83 24

E-mail: service.skive@jorgenlaursen.dk

Johan Pape

Johan Pape

Reservedelsansvarlig

Tlf: 96 14 83 20
Jpa@jorgenlaursen.dk

Kim Farkner

Kim Farkner

Værkførerassistent / Reklamationsansvarlig

Tlf: 51 83 98 58

E-mail: kim.fakner@jorgenlaursen.dk

Christoffer Hougesen

Christoffer Hougesen

Reservedelsekspedient Elev

Tlf: 89 99 21 39

Christoffer.hougesen@jorgenlaursen.dk

Nick Andersen

Nick Andersen

Garanti ansvarlig

Tlf: 89 99 21 33
Nan@jorgenlaursen.dk

Mekaniker 

Michael Abildgaard

Michael Abildgaard

Mekaniker & skadeansvarlig

Tlf: 24 22 83 84

E-mail: Skade.skive@jorgenlaursen.dk

Henning Pedersen

Henning Pedersen

Mekaniker

 

 

Jesper Stærdahl

Jesper Stærdahl

Mekaniker

 

 

Kristian Gadegaard

Kristian Gadegaard

Mekaniker lærling

 

 

Rene Poulsen

Rene Poulsen

Tekniker

 

 

Lennart Larsen

Lennart Larsen

Værkstedsassistent

 

 

Administration

John Laursen

John Laursen

Direktør / Indehaver

Tlf: 20 16 02 11

John.laursen@jorgenlaursen.dk

Jeanet Jæger

Jeanet Jæger

Kontorassistent - Viborg

Tlf: 86 62 56 11

Jeanet.jaeger@jorgenlaursen.dk

Ole Hansen

Ole Hansen

COO

Tlf: 51 51 86 84

E-mail: Ole.hansen@jorgenlaursen.dk

Jakob Pedersen

Jakob Pedersen

Indkøber brugte biler

Tlf: 51 44 55 44

Jpe@jorgenlaursen.dk

Kim Laigaard

Kim Laigaard

Økonomichef - Viborg

Dir: 61 19 17 31

kim.laigaard@jorgenlaursen.dk

Åbningstider

Værksted

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Reservedele

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Salg

Mandag – Torsdag 9:00 – 17:00
Fredag 9:00 – 17:00
Lørdag Lukket
Søndag 12:00 – 16:00