Opel i Viborg

Jørgen Laursen A/S i Viborg

Viborg afdelingen blev etableret af Jørgen Laursen i 1977 med salg og service af Opel biler.

Jørgen Laursen A/S
Gammel Skivevej 74
8800 Viborg
Telefon 86 62 56 11
info@jorgenlaursen.dk

Medarbejdere

Salg

John Laursen

John Laursen

Direktør

Tlf: 20 16 02 11

John.laursen@jorgenlaursen.dk

Otto Lyngs

Otto Lyngs

Salgstrainee

Tlf: 61 62 11 18

Otto.lyngs@jorgenlaursen.dk

Leif Pedersen

Leif Pedersen

Salgskonsulent

Tlf: 28 18 27 11

leif.pedersen@jorgenlaursen.dk

Frederik Henriksen

Frederik Henriksen

Erhvervssælger

Tlf: 51 83 98 49

Frederik.henriksen@jorgenlaursen.dk

Administration

Helle Lund

Helle Lund

Bogholder

Tlf: 86 62 56 11
Dir: 89 99 21 21

Helle.lund@jorgenlaursen.dk

Kim Laigaard

Kim Laigaard

Økonomichef

Dir: 89 99 21 21

E-mail: Kim.laigaard@jorgenlaursen.dk

Jeanet Jæger

Jeanet Jæger

Kontorassistent

Tlf: 86 62 56 11

Jeanet.jaeger@jorgenlaursen.dk

Ole Hansen

Ole Hansen

COO

Tlf: 51 51 86 84

E-mail: Ole.hansen@jorgenlaursen.dk

Værksted

Bo Jensen

Bo Jensen

Værkfører

Tlf: 89 99 21 28

Bo.jensen@jorgenlaursen.dk

Ella Bach Pedersen

Ella Bach Pedersen

Kundemodtagelse/Værkfører Assistent

Tlf:  89 99 21 33

Kunde@jorgenlaursen.dk

Lager

Michael Sørensen

Michael Sørensen

Reservedelsechef

Tlf: 89 99 21 37

Michael.sorensen@jorgenlaursen.dk

Christoffer Hougesen

Christoffer Hougesen

Reservedelsekspedient Lærling

Tlf: 89 99 21 39

Christoffer.hougesen@jorgenlaursen.dk

Pladeværksted

Niels Christian Poulsen

Niels Christian Poulsen

Pladeværkfører

Tlf: 89 99 21 27

skade.viborg@jorgenlaursen.dk

Christoffer Madsen

Christoffer Madsen

Claus Pedersen

Claus Pedersen

Medarbejder på værksted

Niels Jørgen Mathiassen

Niels Jørgen Mathiassen

Mekaniker

Kenneth Hedegaard

Kenneth Hedegaard

Mekaniker

Rene Poulsen

Rene Poulsen

Mekaniker

Mads Dalum

Mads Dalum

Mekaniker

Allan Grundell

Allan Grundell

Klargørings tekniker

Dan Kristensen

Dan Kristensen

Klargørings tekniker

Mike Jensen

Mike Jensen

Mekaniker Lærling

Henrik Mikkelsen

Henrik Mikkelsen

Mekaniker Lærling

Åbningstider

Værksted

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Reservedele

Mandag – Torsdag 7:30 – 15:30
Fredag 7:30 – 15:00
Lørdag Lukket
Søndag Lukket

Salg

Mandag – Torsdag 9:00 – 17:30
Fredag 9:00 – 17:30
Lørdag Lukket
Søndag 12:00 – 16:00